Japan

23. august 2013 at 12:14 | Sonia |  All
Když se řekne Japonsko vybavím si - třešně sakura; architekturu; rysy; zvláštní, složité a krásné písmo; jejich tradiční kimona... a Tokyo:D Sice jsem ještě nebyla v žádné cizí zemi (možná tak na pár hodin v Německu), no to mi nezabrání udělat článek o Japonsku z mého pohledu:)
x | via Tumblr

Japonci a jejich rysy.
Japonce pozná snad každý na první pohled (i když si je někdy někdo splete s korejci). Vypadají, no vypadají jako japonci ,(navím jak je jinak popsat-.- :D). Mají ty oči, pleť a celkový vzhled podle kterého je poznáme. Nevim jak dál.... no, alespoň jsem se snažila. Věřte mi, asi tak 10 minut koukám na obrázky japonců a přemýšlím jak jenejlépe popsat. Jsem jediná kdo si mysí, že ty japonci mají úplně takový na pohled úžasný vlasy?:D:)
A SWAG

Písmo.
Moc vám o něm neřeknu něco nového co by každý snad nevěděl. Je to opravdu težké ho dokázat napsat. Jsou to krásné a složité. U nás ve městě byla jedna akce a ona tam přijela pravá japonka. Měla na sobě kimono a psala tam pro lidi jména. Takjsem si hnedka stoupla do řady a voa lá. Mám je:D Nesmírně jí potěšilo když jsem jí řekla Konichiwa a potom Sayōnara. ostatní jí tam říkali dobrý den-.- nekulturáci (:D) Táta mi pak řekl, že japonci mají obzvlášť rádi, když jako alespoň trochu mluví někdo její řečí (v cizí zemi). myslímže říkal že jsou hrdí nebo tak, ale pointa je v tom žebylo správné jí říct Konichiwa a Sayōnara:) alespoň něco ne?
Jsem hrdá držitelka Soni, Jakuba, Petra a Lenky:3 Psala to takovým zvláštním štětcem a černou barvou..♥ Bylo úžasné sledovat jak si dává záležet aby to bylo správně napsané a tlusté i hubené. No zároveň jí to šlo fakt od ruky.

Architektura a interiér.
Nevím jak to dělají nebo kdo s tím přišel za nápad, ale ta jejich architektura je naprosto úchvatná. Typické jsou prohnuté střechy, které poznáte hned. Chrámy jsou vždy krásně vyzdobeny různými ornamenty a vzory. Interiér je prostý, čistý, jemný, prostorný... Jak můžete vidět na obrázku dole, japonci si nábytek dávají jenom když je tam potřeba. Jejich celkový interiér se mi strašně líbí, ani nevím proč; ale např. já v pokoji mám hafo carapetiček, které stejně používám jednou za uherák(:D), tak oni tam mají jen to nezbytné a je to tak volnější a myslím že hnedka všechno najdou a ne jako já to hledat na 50 místech:D
Untitled
JapanBlog | via Tumblr
Japan Specialist | via Facebook

Tradiční kimona.
Tudíž tradiční oděv. Je to dlouhé roucho, které doplníte parukou a make-upem (někdy). Používá se na oslavy, no někteří ho ještě nosí jako my normální oblečení každý den. Kimona můžou být různě barevná s vzory, doplňky.... Nosí se k nim žabky (tedy zatim jsem u toho neviděla něco jiného), ale ne tak jak je nosíme my. Oni v nich mají ještě ponožky. K doplnění vzhledu se může přidat i roztomilý deštník:)
(1) Fotos de la biografía | via Facebook
芸者
着物 - Google 検索

Třešeň sakura.
Najedete jí skoro všude. V dávných dobách byly v Japonsku stromy pěstovány pro jejich krásu a zkrášlení okolí. Myslím že se to zachovalo dodnes:) V Japonsku sakury symbolizují pomíjivou povahu života. Jsou jako vzory snad ve všech spotřebního zboží.
Japan in Soul 日本魂 | via Facebook

Sushi.
Áno dostali jsme se i k jídlu. Jelikož Japonsko leží na ostrovech, výjímá se rybolov. V sushi se používá snad všechno. Od normálních ryb po chobotničky, krevety, jedovatých ryb, řas, rýže až po zeleninu. Také do moc dobře vypadá, no každému chtná něco jiné, že?:D Nejznámější je 'rolované sushi', což je rolka rýže obalená upravenými řasami plus něco uvnitř.
JapanBlog | via Tumblr
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama