Hex Hall

12. august 2013 at 17:57 | Sonia |  Recension
Sophie Mercerová je čarodějnice. Na úvodu knihy nás uvítá povedená scénka při které Sophi zvoře kouzlo. Díky tomuto a dalším podobným případů je Sophie odsouzena Radou odjet do Hecate Hall, elitního nápravného zařízení pro adolescenty Prodigia. Hecate Hall je na odlehlém ostrově v Georgii. Ještě před nástupem do školy nám Sophie daruje vtipnou scénku u které jsem se nasmála:D Život na Hecate Hall nebo-li jak tomu říkají studenti Hex Hall není jednoduchý. Spisovatelka nás seznamuje s prostředím ve kterém se Sophie ocitne na 2 roky svého života. Ze začátku školy stihne Sophie získat tři mocné nepřítelkyně, zakoukat se do nejhezčího kluka a jako spolubydlící dostane upírku. Po první večeři nás paní Casnoffová uvítá do historie, ale také nás upozorní na nepřátele. V 238 stranách knížky se skrývá opravdu úžasný a odně čtivý příběh, který se dá přečíst za pouchých pár hodin. Sophie se dozvídá pravdu o tom jak to je s jejím příbuzenstvem z otcovi strany a také kdo ve skutečnosti je. Dozvíme se jak to doopravdy je okolo útoků na takzvanou "Trojku" z čehož každý vinní Jennu, její spolubydlící. Kdo je také tím vetřelcem? Jak dopadne Sophie se svou touhou po Archerovi? Zlepší si díky škole své schopnosti?

Mé dojmy z knihy:
Tento příběh mě doslova uchvátil a jak jsem psala víše, tak se dá přečíst za pouhých pár hodin. Moc se mi líbí Sophiina postava, to jaká je, jak mluví jednoduše vše. Jediné z čeho jsem zklamaná je že jsou ostatní díly u nás půjčené:/:)
 


Comments

1 Infinity | Web | 14. august 2013 at 16:02 | React

Upřímně řečeno nevím, jestli by mě tato kniha bavila. Ale už jsem o ní slyšela, dokonce jsem jí měla půjčenou doma z knihovny, nenašla jsem si na ní však čas. :D

2 Chucky | Web | 14. august 2013 at 20:58 | React

Knížku jsem četla. Vlastně mám doma všechny tři díly a nelituju :). Chtěla jsem tu něco napsat, ale nebudu spoilerovat :D Takže.. jen doporučuju i pokračování ;)
Jinak, děkuju :) Jsem ráda, že se ti líbil. A prostě.. nemůžu se dočkat, až se propracuju k Iris, protože ta věta na ty dvě dokonale sedí ♥ :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama