July 2013

Story | trailer

31. july 2013 at 14:05 | Sonia |  Stories
Zdravím po nějaké době pauzy. Během toho času jsem nasbírala "pár" nápadů na články, přemýšlela a užívala si léta. Také jste si mohli všimnout nového vzhledu, původně jsem chtěla něco, no, něco jiného, ale i v jednoduchosti je krásna ne? Možná si říkáte že bych měla napsat po té pauze nějaký pořádný článek z témat, které mě napadly, ale ne, nenapíšu. Dnes jdu k mojí úžasné kamarádce, takže to už nebudu moc protahovat.

Jak jsem říkala v článku Holidays in llitle house tak jsem napsala povídku. Ta kterou jsem napsala na chatě, ta první, se mi nějak nezdála. Pak jsem napsala další jenže ta mi přišla moc morbidní a masochystická (já vím teď to asi vypadá že si vymýšlím důvody, abych to nemusela zveřejňovat, njn nízký sebevědomí-.- :D) No, pak jsem napsala ještě jednu a s tou už jsem tak nějak spokojená:D Doufámže se vám bude líbit. Ohledně toho traileru... já se snažila ano?(!):D


Little story

27. july 2013 at 11:56 | Sonia |  Stories
Když jsem se s kamarádkou bavila o dešti a dnes mají být rekordní teploty, jako by mě políbila múza a já dostala nápad. Snad se vám to bude líbit...
P.S. - blogovat začnu začátkem srpna
Untitled

Theme of week | Pro-ana blogs

23. july 2013 at 13:19 | Sonia |  All
Když jsem si všimla na blogu Licorne o téma týdne, musela jsem napsat článek. Tohle téma je konečně něco při čem můžu napsat svůj dávný objev. Před pár lety jsem brouzdala po internetu a našla jsem takový příběh, no spíše dopis, který najdete dole v článku. Ten dopis mě tak zasáhl že ho sem musím opravdu dát, zajímalo by mě jestli se jim to takhle nějak tvoří v hlavě... nevím.

Anorexie je psychycká porucha (ve škole jste snad každý zažil přednášku o anorexii a bulimi), úmyslného odmítání příjmu potravy. My je vidíme jako někoho kdo je extrémě hubený nebo hubný na kost (pokud je to tedy v takové fázy), no oni se vidí úplně jinak. Vidí se jako tlusté, oplácané, nehezké s nadváhou. Tyto "bludy" můžou zastavit jenom oni, a to tak že i uvědomí že mají anorexi a potřebují se z toho vyléčit. Jenže to není tak snadné a nepodaří se to každému, v některých případech to končí i smrtí.

Jak to všechno začíná?
Když si dívka/ chlapec všimne že je jeho tělo tlusté (i když nemusí) a rozhodne se s tím něco začít dělat. To zatím zní nevinně co? Když jde na to pomalu začne se více hýbat, z jídelníčku vyškrtne pár věcí, začíná méně jíst, čím dál víc, více sportuje a jak jeho/ její tělo nedostává dostatek energie a výživných hodnot z jídla začne mu ubývat svalová hmota a tím tedy se z něj začne stávat "kostra obalena kůží" jak tomu říkám já. Někdo však do toho spadne úplně, od začátku přestane extrémě jíst, držet hladovky a další extrémné diety.
Flickr

Zdravotní následky: snížení tlaku, rytmu srdce, zhoršení krevního oběhu, nedostatek železa, močové kameny, otoky končetin způsobené špatnou funkcí ledvin, snížená hustota kostí->oslabení kostí, svalová slabost, křeče, motorické poruchy, bolesti hlavy, mdloby, dvojité vidění, zmatenost, třes->studené končetity->nadměrné chloupky, porucha menstruačního cyklu dokonce i plodnosti, oslabení a pomalejší výkonost imunitního systému a orgánů... a další různé problémy, některé jsou trvalé.

Byla jsem na pár ana-blogách a hledala příběhy, no trochu jsem četla i komentáře a nestačila jsem se divit. Nechci je nějak urážet, ale opravdu mě to hodně překvapilo jak můžou mít lidé zatemněné mozky. Komentáře typu: "Když já měla 45kg, myslela jsem že umřu" "Páni, já to vzdala, ale když tohle čtu tak to rozhodně už nevzdám" "Hlad bolí, ale štíhlost stojí za to" "Ušla jsem dost dlouhou cestu na to, abych si nechala řídit život sušenkou!!!!" Dále jsem četla u jedné blogerky že je ráda, když jí tolik holek píše o rady jak hubnout a pod., mají jí za svůj vzor a doufá že dosáhnou svého cíle + se ještě smály nad tímto téma týdne.

Stalling blog

21. july 2013 at 12:50 | Sonia |  All
Nazdárek, na chvilku pozastavuji blog, jelikož mám teďka několik věcí v plánu. Tak jsem si řekla že na chvilku pozastavím blog, aby jste si namyslely že na vám kašlu;) Budu ale obíhat mé oblíbené blogy, takže budu aktivní. Mějte se:)
blood makes noise | via Tumblr

Books tag

17. july 2013 at 18:40 | Sonia |  Books
Protože jsem ho už viděla na několika webech, jsem se rozhodla že ho udělám také. Pokusím se přidat nějaké otázky, ale asi jich moc nebude:D Originál ZDE

* | via Tumblr
(bylo hodně obrázku s knihami, ale kdybych si ty knížky kupovala, tak nejen že nemám žádné peníze, ale vypadalo by to u mě doma nějak takhle:D)

Nails #1

17. july 2013 at 18:11 | Sonia |  Inspire
Já Padouch:3

Holidays in little house - photos #3

17. july 2013 at 18:03 | Sonia |  Photos
Mělo sice být jenom na dvě části, ale těch fotek je tolik že to musí být ještě na další článek, doufejme že poslední. To zmenšování a inport je opravdu....

cesta ke studánce a studánka

Holidays in little house - photos #2

17. july 2013 at 17:53 | Sonia |  Photos
Tak tady mme další zplavu fotek, znovu se omlouvám že tam budou nějaké přetočené-.-"

pokračujeme v kytičkách:3 (bohužel přetočených)

Holidays in little house - photos #1

16. july 2013 at 20:54 | Sonia |  Photos
Zkusila jsem to omezit. Pokud něco bude otočené tak ase omlouvám, ale mě se to zobrazuje normálně, jen tady na blogu obráceně. Doufám že vám to nebude vadit. Fotky jsou z mobilu. Rozhodla jsem se to udělat na dvě části, protože je toho docela dost:D Ten inport fotek mě jednou zabije!

bohužel obrácený kousek chaty-.-"

Holidays in little house

16. july 2013 at 20:32 | Sonia |  All
Nazdárek, takže jak jste si mohli všimnout od 7.7. - 14.7. jsem byla na chatě. Cestou jsme se stavili pro pramen. Nabrali jsme několik kanystrů toho pramenu. Výbornej:3 Chytli jsme skvělé počasí, krásně svítilo sluníčko celý den. Nic jsme nedělali, spíš až večer, když se malinko ochladiloa sluníčko už tak nesmažilo. K jídlu jsme rozhodně neměli nic dietního, takže vítejte kila! Měli jsme kotlety, domácí tortily, buřty nesmí chybět, kuře, hráškovku a celkově dobrý jídlo. Samozřejmě nesmějí chybět ani sladkosti, takže ksichtící, různé sušenky, zmrzlinu a další věci. No, jedla jsem i nějaké to ovoce- maliny, jahody a rybíz přímoze zahrady, hmm, asi toho ale nebylo dost:D Většinu času jsem strávila čtením knížek, pozorováním přírody, psaním povídky (o tom později) a takového toho nic nedělání:D Naštěstí jsme byli na chatě sami, vetšino tam bývá děda s babičkou, je to takový jejich druhý domov. Dastík pořád lítal sem a tam, k sousedům a zase zpátky, no uličnickej lump to byl:D Když nic nedávali v televizi šli jsme nahoru, vlezli do postelí a koukali na filmy z notebooku. Pak jsme šli spát okolo té jedné hodiny. Nejlepší to bylo stejně u řeky/potůčku? Ono to tak nějak navazuje. Vždycky jsem chodila, jak do jenom po nohy šlo do vody. Nejdřív přišel opravdu studený šok a pak když jste postupovali směrem do řeky už to bylo lepší:D Dastíkovi se tam moc nechtělo, ale nakonec tam párkrát vlezl. Chtěla jsem udělat i animace, ale nevím jestli bych na to měla náladu:D Ve středu k nám přijela babička s tetou a šly jsme k vodě. Já si sedla na takovej velkej kámen kus od břehu a máčela si nohy a slunila se. Chvíli jsme si povídaly a pak k nám připlouvaly proti proudu kachny. Jedna dokonce plavala blízko mě, měli jste jí vidět jak makala, aby se dostala proti proudu k ostatním nakonec to ale vzdala, vznesla se a dolétla tam.

Zkoukli jsme: Asteri a Obelix - Ve službách anglické královny, aneb jak tomu říkám já Doubrý den | Sněhurka a Lovec | Sucker Punch | Temný rytíř povsatal | John Carter mezi dvěma světy - uposledních dvou jsem usla:D

Fotky budou v dalším článku, no řeknu vám že se to pokusim malinko omezit:DD